top of page

Záleží nám na tom, co jíte a chceme, aby vám chutnalo! Je pro nás důležité spolupracovat s dodavateli, kteří respektují obdobné přístupy a hodnoty. Naši dodavatelé za sebou mají silné příběhy a férový přístup. To je to, co je s námi spojuje.

 

Nabízíme vám to nejlepší České maso, které známe. Vybíráme výběrovou kávu, která vznikla jako jedna z prvních pražíren ve střední Evropě. Hledáme vína, která vznikají čistě jen z hroznů, vyvolávají emoce a dokreslují kulturu daného regionu a lidí.

To vše najdete u nás.

d37203_5e6c18ec5c6a4d12984b491c2b2791bb~mv2.webp
07.jpg

Přinášíme vám původní české plemeno český strakatý skot (odtud zkratka čestr). Používáme primárně maso

z volů a jalovice.

 

Řezníci z Amasa totiž zjistili, že z masa těchto zvířat dokážou vyrobit dokonale křehké maso s výraznou

a čistou chutí. Vybírají si tuzemské dodavatele a sledují každý kus, který přijde na talíř našich hostů.

Spolu s chovateli ovlivňují složení krmiva tak, aby dosáhli optimálního mramorování tukem, díky kterému je maso šťavnaté. Dohlížejí i na kulturu přepravy a porážku. Maso

si potom sami bourají a nechávají ho zrát.

 

My tak víme vše o masu, které vám následně proměníme v autentické jídlo. Jsme hrdí, že je z českých chovů a jeho transport nezanechává výraznou uhlíkovou stopu.

Naše vepřové pochází z velmi kvalitního plemene přeštického černostrakatého prasete. Tihle čuníci, kteří byli ještě před pár lety na vymření, mají díky větší tučnosti nepřekonatelně dobré maso a sádlo.

 

Kříženci českého hřebenáče se starými anglickými plemeny dováženými na Přešticko, Klatovsko a Domažlicko rostou pomalu, ale v chuti se jim vyrovná máloco.

 

Dříve se z přeštických vepřů vyráběla legendární Pražská šunka a král salámů gothaj. Maso jsme ochutnali a uvěřili.

09.jpg
07.jpg

K výrobě uzenin vyhlášený řezník František Kšána ml. používá maso z přeštíků, plemene česká landrasa a českého strakatého skotu od chovatelů. Dělá to jednoduše!

 

Ví, že stačí dodržet správný postup, poměr surovin a jejich konzistenci. Aby dokázal vyrobit opravdu dobrý párek, špekáček nebo jinou uzeninu bez chemie a polyfosfátů, musí použít kvalitní maso. Na tom si zakládá. Pak je také nutné znát řeznické řemeslo, proto se o něj stará celé Amaso tak, aby nezaniklo.

 

Do uzenin přidávají kromě masa a sádla jen sůl nebo Pragandu, koření a čerstvý český česnek. Výrobky plní do nejkvalitnějších přírodních střívek, tak aby při kousnutí křupaly, a udí je v kouři z tvrdého bukového dřeva.

 

Podlehněte, jako my.

Zrnka kávy, která skončí ve vašem šálku sledujeme od samého počátku. Je pro ně klíčový, stejně jako pro nás, důstojný a férový obchod, jež zaručuje spravedlivé výkupní ceny surovin v rozvojových zemích.

 

Díky tomu mohou např. děti farmářů chodit do škol, nedochází k novodobému otroctví a farmáři mohou své farmy rozvíjet a soustředit se na lepší ochranu životního prostředí.

08.jpg
10.jpg

Tak, jako se duše dá léčit bez chemie, láskou v kruhu nejbližších tak i u vín věříme vínům z malých rodinných vinařství, kde láska a absence chemie hraji prim.

 

Objevujeme vína, která si na nic nehrají, která jsou produktem přírody, vína bez make upu. Chceme je pro vás přinášet od lidí, kteří pracují v souladu s přírodou a kteří věří tomu, co dělají.

 

Zajímají nás osvícení vinaři, kteří jsou ve svém přístupu nekompromisní. Jsou to zkrátka tvůrci, kteří respektují přírodní cykly a mají dlouhodobé vize, to je to, co je spojuje s námi Fokusem.

 

Pojďte s námi objevovat pravdivá vína, která jsou plná energie. Protože ten kdo chodí neznámými cestami, pravděpodobně objeví něco nového.

 

I my budeme objevovat, a když nás víno zaujme, ochutnáte ho i vy.

bottom of page